Artykuł sponsorowany Komu opłaca się leasing samochodu?

Komu opłaca się leasing samochodu?

Leasing samochodu to forma finansowania, która sprawdza się w niezliczonych przypadkach. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie konkretnie daje korzyści oraz komu najbardziej się opłaca.

Popularność leasingu samochodów wynika między innymi z udogodnień, jakie oferują firmy udostępniające pojazdy. W rezultacie spłata rat za auto staje się bardziej opłacalna niż zakup samochodu za gotówkę. Co więcej, szeroki wybór modeli dostępnych w leasingu pozwala wybrać pojazdy precyzyjnie dopasowane do potrzeb danego biznesu.

Dlaczego leasing samochodu cieszy się dużą popularnością?

Leasing samochodu daje przedsiębiorcom zyski niedostępne dla osób, które decydują się na zakup pojazdów służbowych za gotówkę. Przede wszystkim nie wymaga zamrażania kapitału, co mogłoby narazić firmę na utratę płynności finansowej. Płatności za samochód rozłożone są w czasie, na wygodne raty.

Taka forma finansowania aut pozwala przedsiębiorcy lepiej zaplanować budżet. W zależności od sytuacji przedsiębiorca może na bieżąco dopasowywać wysokość rat za korzystanie z floty leasingodawcy, nawet kilka razy w ciągu roku. Niekwestionowaną zaletą leasingu jest również łatwa dostępność i brak skomplikowanych formalności – w wielu przypadkach umowę można zawrzeć w trybie uproszczonym.

Właściciel firmy, który decyduje się na leasing operacyjny, może, ale nie musi zwracać pojazdu po zakończeniu umowy. Jeśli więc uzna, że przyszedł czas na wymianę aut, ma prawo wybrać nowe modele i podpisać kolejną umowę z leasingodawcą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby samochody zatrzymać (wykupić na korzystnych warunkach określonych w umowie) i korzystać z nich dalej.

Komu i w jakich sytuacjach opłaca się leasing?

Leasing to usługa, która skierowana jest głównie do przedsiębiorców. Mogą być to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, w tym startupy, które z reguły mają na początku ograniczony kapitał na rozwój. Z leasingu korzystają także innego rodzaju firmy, korporacje, instytucje publiczne, stowarzyszenia oraz fundacje. Niektórzy leasingodawcy oferują także finansowanie osobom prywatnym w ramach leasingu konsumenckiego.

Leasing opłaca się zwłaszcza tym właścicielom firm, którzy chcą inwestować jej rozwój i jednocześnie zachować płynność finansową. Wpłata własna jest bowiem nieduża, a w niektórych przypadkach w ogóle nie jest wymagana. W leasingu operacyjnym można ponadto wliczyć w koszty działalności zarówno część kapitałową, jak i odsetkową rat.

Jakie samochody można leasingować?

Leasing pojazdów obejmuje większość rodzajów aut. W ofertach są dostępne m.in. samochody osobowe różnych marek. Taki środek transportu przyda się w większości firm, zwłaszcza tych, które zatrudniają przedstawicieli handlowych.

Oprócz tego możliwy jest leasing samochodu dostawczego. Firmy leasingowe udostępniają m.in. auta typu van, busy oraz furgonetki. Dzięki temu bez trudu uda się znaleźć pojazdy zarówno dla małej firmy budowlanej, jak i dużego podmiotu z branży kurierskiej. Dostępny też jest leasing ciężarówek oraz pojazdów specjalistycznych, wykorzystywanych np. na budowie. Nie można też zapominać o coraz popularniejszych samochodach z napędem elektrycznym, które również można sfinansować leasingiem.

Leasing samochodu – opłacalne rozwiązanie dla każdego biznesu

Duży wybór pojazdów, łatwa dostępność, brak skomplikowanych formalności, elastyczne warunki – to wystarczające powody, żeby zainteresować się leasingiem. O profitach, jakie daje ta metoda finansowania, przekonały się już tysiące przedsiębiorstw. Warto do nich dołączyć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter