Artykuł sponsorowany Z jakich materiałów wykonuje się garaże blaszane

Z jakich materiałów wykonuje się garaże blaszane

Każdy kto decyduje się na postawienie garażu bierze pod uwagę wybór garażu blaszanego. Nic dziwnego, ponieważ tego typu konstrukcje stanowią najbardziej ekonomiczny sposób na zabezpieczenie swojego pojazdu. Sprawdźcie z jakich materiałów wykonuje się garaże blaszane.

Dlaczego garaż blaszany?

Garaże blaszane nie tracą swojej popularności od wielu lat. Z wielu powodów. Przede wszystkim, charakteryzują się stosunkowo lekką konstrukcją, która umożliwia ich szybką budowę. Ponadto, postawienie garażu blaszanego niesie ze sobą znacznie mniejsze koszty, niż budowa tradycyjnego, murowanego garażu. W większości przypadków nie wymagają też uzyskiwania specjalnych pozwoleń.

Postawienie garażu blaszanego jest bardzo proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu, dlatego właściciele samochodów decydują się na nie częściej, niż na budowę garażu murowanego. Po zdobyciu odpowiednich materiałów można próbować stworzyć blaszak samemu lub zakupić gotowy garaż od firmy wyspecjalizowanej w tego rodzaju usługach – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę GRAŻKA Konstrukcje Blaszane.

Do pozostałych zalet blaszaków należy możliwość przemieszczania garażu, dostępność blach w różnych rodzajach i rozmiarach, a także niska cena materiałów.

Z czego wykonuje się garaż blaszany?

Jak sama nazwa wskazuje, garaże blaszane tworzy się z blachy. Wykorzystać w tym celu można:

  • blachę ocynkowaną ogniowo obustronnie – jest ona srebrna, cechuje się wysoką odpornością na korozję (jej wytrzymałość w niezmienionym stanie bez konserwacji antykorozyjnej wynosi od 8 do 10 lat), ma grubość około 0,5 mm,
  • blachę ocynkowaną elektrolitycznie jednostronnie – czarna, ocynkowana tylko po zewnętrznej stronie garażu i obustronnie w przypadku dachu i drzwi; ten rodzaj blachy wymaga jak najszybszego zabezpieczenia przed korozją (wystarczy pomalować blachy od wewnętrznej strony), powierzchnia ocynkowanej blachy może wytrzymać ok. 2 lata bez konserwacji,
  • blachę ocynkowaną elektrolitycznie obustronnie – czarna, dwustronnie ocynkowana, w niezmienionym stanie bez konserwacji antykorozyjnej wytrzymuje ok. 2 lata,
  • blachę trapezową powlekaną oryginalnie akrylem – występuje w wielu kolorach, stanowi najtańsze rozwiązanie w zakresie blaszanych garaży.

Jakie podłoże pod garaż blaszany?

Aby garaż blaszany mógł długo służyć swojemu właścicielowi, musi zostać odpowiednio wykonany. Duże znaczenie ma w tym przypadku przygotowanie podłoża pod jego budowę. Blaszak powinien być postawiony na podłożu nieco szerszym niż jego konstrukcja (min. o 5 cm), a grubość tego podłoża powinna wynosić co najmniej 12 cm.

Garaż blaszany można stawiać zarówno na płycie betonowej, stopach fundamentowych, jak i na punktowo osadzonym podłożu. Musi on jednak opierać się na betonowych punktach lub płycie. Zaleca się utworzenie wylewki betonowej na całej powierzchni podłoża garażu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter