
Ile kosztuje pierwsze uruchomienie pieca gazowego?
Budowa i remontObecnie, jednym z najchętniej wykorzystywanych domowych rozwiązań jest, posiadające wiele zalet, ogrzewanie gazowe. Co więcej, nowoczesne i technicznie zaawansowane piecyki, mogą – jako modele dwufunkcyjne – podgrzewać również wodę płynącą z kranów. W tekście, zajmować będziemy się głównie kwestiami związanymi z pierwszym uruchomieniem kotła, starając się przy tym odpowiedzieć na tytułowe pytanie.
Łatwość obsługi i stosunkowo niewielkie koszty to składowe wielkiego zainteresowania piecykami gazowymi. Musimy jednak pamiętać, że ich efektywna praca zależy głównie od należytej instalacji oraz drobiazgowego ustawienia wszystkich kluczowych parametrów, nie mówiąc już o wcześniejszym – właściwym – doborze samego urządzenia. Wszystko to przełoży się bowiem na faktyczne korzyści, z których to komfort domowników – mających ustalone, co do temperatury, preferencje – jest zdecydowanie najważniejszy.
Montaż powierzony fachowym serwisantom
Instalacja, o której przed chwilą wspominaliśmy, nie ogranicza się jedynie do przymocowaniu kotła we właściwym miejscu, choć ma to oczywiście spore znaczenie – w końcu trzeba zadbać o to, by sprzęt nie był narażony na rożnego rodzaju uszkodzenia, zaliczając do tego wpływ szkodliwych substancji. Zatem, co jeszcze ma znaczenie? Chociażby prawidłowe podłączenie się do instalacji gazowej i grzewczej, czy także zespolenie z kanałem odprowadzającym spaliny. Przed pierwszym uruchomieniem maszyny, monter musi obowiązkowo i rzetelnie sprawdzić szczelność każdego z elementów, gdyż bezpieczeństwo zawsze powinno być stawiane na pierwszym miejscu.
W związku z tym pamiętajmy, by korzystać jednie z usług niezwykle doświadczonych i fachowych firm, posiadających specjalne – aktualne – uprawnienia gazowe oraz elektryczne. Przykładem takiej jest, działający od lat na terenie Poznania i okolic, chwalony przez klientów V-SERWIS. Przedsiębiorstwo to może się dodatkowo poszczycić licznymi certyfikatami, przyznawanymi przez producentów urządzeń, będącymi potwierdzeniem wyjątkowych umiejętności.
Pierwsze uruchomienie pieca
Każdy piecyk, by w ogóle rozpocząć swoją pracę, musi przejść tak zwaną "zerówkę". Mamy tutaj na myśli owo pierwsze uruchomienie, w skład którego wchodzi pewien zakres czynności. Oprócz wszystkiego, co wiążę się z samą instalacją i kontrolą poprawności połączeń, obsługujący nas pracownik – zgodnie z wytycznymi – przeprowadzi regulację mocy i innych parametrów grzewczych, jak również analizę spalin, wydostających się z komory. Finalny etap techniczny to rzecz jasna dokładne sprawdzenie wszystkich elementów, pozwalające ostatecznie stwierdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno. Później, zostaje już tylko wyczerpujące zapoznanie użytkownika z zakresem obsługi urządzenia, a także wypełnienie – w zależności od przewidzianej procedury – protokołu uruchomienia, bądź karty gwarancyjnej.
Warto zaznaczyć, że gwarancja na nowy sprzęt grzewczy, liczona jest właśnie od chwili opisywanego tutaj uruchomienia. Dopilnujmy więc, by adekwatna data znalazła się w jednym z powyższych dokumentów.
Koszty, jakie poniesiemy
Zdecydowana większość renomowanych producentów pieców gazowych, oferuje całkowicie bezpłatną "zerówkę", możliwą dzięki współpracy z autoryzowanymi serwisami. Zapłacimy tylko za wszelkie czynności wykraczające poza dokładnie opisane warunki. Mowa tutaj – między innymi – o dojeździe do lokalu, usunięciu wad instalacji, powstałych z winy wcześniejszych wykonawców, czy konieczności poprowadzenia nowych przewodów. Jeśli więc, wszystko przed pojawieniem się zamówieniowego fachowca, zostanie należycie przygotowane, jedynym naszym wydatkiem okaże się pokrycie kosztów dojazdu.